top of page
KD Aile Dizimi Sertifika Eğitimi 5. Grup - İstanbul & Online
KD Aile Dizimi Sertifika Eğitimi 5. Grup - İstanbul & Online

Sat, 14 Jan

|

Şişli

KD Aile Dizimi Sertifika Eğitimi 5. Grup - İstanbul & Online

Yalnızca Hakikat İyileştirir..

Biletler satışta değil
Diğer etkinlikleri gör

Yer & Zaman

14 Jan 2023, 10:00 GMT-5 – 15 Jan 2023, 18:00 GMT-5

Şişli, Esentepe Mahallesi Kasap Sokak Eser İş Merkezi No: 18 B Blok Daire: 27, Esentepe, 34394 Şişli/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Kuantum Drama® Aile Dizimi Sertifikalı Eğitimi'ne Hoş Geldiniz.

Burada, İstanbul & Online 5. Grup eğitimi hakkında bilgiler bulacaksınız, dikkatle okumanızı rica ediyoruz: 

Eğitim 18 temel +6 ileri modül şeklinde tasarlanmıştır. Profesyonel Aile Dizimi Uygulayıcısı olmak isteyenler 24 modülü de tamamlamaları gerekmektedir. Bunu arzu etmeyip, sadece kendi için bu süreçten geçmek ve ailesinden gelen etkileri tanımlamak ve bunlarla çalışıp yaşamın hemen her konu başlığında derinleşmek isteyenler ilk 18 modülle bunu sağlayabilirler. İlk başlarda 18 modüllük temel eğitimine katılmak ancak zaman içinde ileri modüllere de devam etmek isteyebilirsiniz.

Dünyada ilk defa uzaktan katılmak isteyenler için eğitim tüm anlarıyla 4 ayrı kameradan -sanki tv'den izler gibi- zoom üzerinden canlı yayınlanacaktır. Böylece sınıf atmosferini de deneyimleme şansınız olacak :) Ancak ne olursa olsun, biz, fiziksel katılımı çok önemsiyoruz. Gerçekten gelemeyecek olanların online katılımı seçmesini öneriyoruz..

Program, her ay bir haftasonu; cumartesileri konu modülüyle teorik, pazar günleri de aktüel aile dizimi pratikleriyle %50-50 dengesiyle düzenlenmiştir. Hocamız alan tecrübesini oldukça önemsemektedir. Böylece 500 civarı aile dizimi pratiğiyle mezun olacaksınız :) 

5. Grubun iki adet konaklamalı inzivası olacaktır ve buna online katılımcıların da katılması zorunludur. Hatta onlar diğer arkadaşlarından 3 gün önce gelecekler ve alan açıklarını kapatacaklardır. Örneğin konaklamalı inziva perşembe-pazar iken, online katılımcılar pazartesiden gelecekler, perşembe günü de diğer arkadaşlarıyla birleşeceklerdir. 

Hocamıza bu eğitimde 10 asistanı eşlik edecek olup, egzersizlerin verimini ve iletişimi artırmak için zaman zaman gruplar kendi içinlerinde daha küçük gruplara ayrılacak ve her birine bir asistan atanacaktır. 

#KDU5'e 60 kişi fiziksel, 60 kişi online kontenjan ayrılmıştır. Bu sayılar aşıldığında #KDU6 grubu oluşturulacak ve yine aynı prensiplerle başka tarihlerde ayrı grup olarak devam edeceklerdir. Fiziksel katılımcılar -pek yakında duyuracağımız- İstanbul'daki merkeze geleceklerdir.

Çeşitli whatsapp grupları kurulacak, iletişim sürekli olacak ve kurulan bağlar derinleştirilecektir. Zira bu eğitim, yargısız bir alanda icra edilir. Yüksek saygı kriterleriyle hareket edilir ve tutumlar yetişkin bilinci prensipleriyle olmalıdır. Bambaşka kültürlerden bambaşka hikayelerden bir araya gelen yetişkinlerin gönülleriyle var oldukları, sevginin baştan aşağıya deneyimlendiği bu alan nimettir. Yılların tecrübesiyle belirtmeliyiz ki mezun önceki gruplar hala sıcak ilişkilerine devam etmekte, hocamıza ne zaman ihtiyacımız olsa yanımızda bulmaktayız. 

#KDU5 Program:

2023

1. Modül 14-15 Ocak "Aile Dizimi Nedir? Kime uygulanır? Sistem nedir? ve tanışma, Sen kimsin?"

2. Modül 18-19 Şubat "Vicdan, İd-Ego-Süperego çatışması nasıl oluşur?"

3. Modül 18-19 Mart "Yaşamın kaynağı: Anne"

4. Modül 15-16 Nisan "Bakım verenin kaderi: Anne 2"

5. Modül 13-14 Mayıs "Gidilecek yolumuz: Baba"

6. Modül 17-18* Haziran "İnziva - Grup açılımları" *2 Modül, tarih ve yer planlanacaktır.

7. Modül 16-17 Eylül "Yaşamdaki aynamız: İlişkilerimiz"

8. Modül14-15 Ekim "Romantik ilişkiler dinamikleri"

9. Modül 18-19 Kasım "Para-iş ve Bolluk-bereket dinamikleri"

10. Modül 16-17 Aralık "Hastalıklar dinamikleri"

2024

11. Modül 13-14 Ocak Modül "Derin yara: Ensest, tecavüz, taciz dinamikleri"

12. Modül 17-18* Şubat "İnziva - Grup açılımları" *2 Modül, tarih ve yer planlanacaktır.

13. Modül 16-17 Mart "Düşük, kürtaj, ölü doğum dinamikleri"

14. Modül 13-14 Nisan "Göç dinamikleri"

15. Modül 11-12 Mayıs "Bilge'nin yolu: Yaşam ve Ölüm"

16. Modül 15-16 Haziran "Değerlendirme, mezuniyet"

*İnzivalar 2 modül sayıldığından 16 modüllük liste sizi yanıltmasın :)

Başarıyla tamamlayanlar e-devlet ve üniversite onaylı + TYBE katılımcı sertifikasına hak kazanır.

288 saat eğitim +12 saat peer grup çalışmalarıyla toplamda 300 saatlik bir süreç..

İleri seviye (Profesyonel Uygulayıcı Modülleri) modülleri tarihleri ilerleyen zamanda belirlenecektir.

19. Modül "Jenogram nasıl çıkartılır?"

20. Modül "Alan nasıl açılır, kapanır ve nelere dikkat etmeliyiz?

21. Modül "Hangi durumlarda nasıl seçimler uygundur?"

22. Modül "Kendimi, alanı, danışanı, grubu nasıl açarım ve sonunda enerjimi nasıl temizlerim?"

23. Modül "Alan dinamikleri ve pratikleri

24. Modül "Alan dinamikleri ve pratikleri ve final sınavı"

Başarıyla tamamlayanlar e-devlet ve üniversite onaylı + TYBE uygulayıcı sertifikasına hak kazanırlar.

300 saate eğitime ek olarak 48 saat ileri eğitim ve 12 saatlik süpervizyon toplamda 360 saatlik bir süreç!!

Bu eğitime kimler katılabilir?

18 yaşını doldurmuş, 2 yıllık ön lisans veya 4 yıllık lisans eğitimi almış herhangi bir fakülte mezunu, Türkçe konuşan her yetişkin katılabilir. Lise mezunların ön başvurularından sonra dilerlerse mülakat ile katılma şansı vardır. Ayrıca yetkili makamlarca alınan kronik ve/veya psikiyatrik hastalığı olanlar bize bildirmek zorundadırlar. 

Yatırım maliyeti:

Her modül ücreti modülden önce veya modül başlangıcında (dileyen kredi kartıyla) salonda ödenmelidir. Böylece bir manada kendiliğinden taksitlidir. 

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi durumdan ötürü fiyatlama ve tarihlerde değişimler olabilir. Zira seçim, referandum, afet; döviz, enflasyon vb gibi mücbir sebepleri göz önünde bulundurmak zorundayız. :/ 

Bu durumda ilk 3 modül için kesinleşmiş 4130.-TL (kdv dahil) ücret belirlenmiştir. Bu, tek bir modül ücretidir.

Her üç ayda bir ücret döviz, enflasyon vb gibi etmenlere göre tekrar düzenlenecektir.  

Yurtdışından katılanlar için ücret her bir modül için sabit 200$'dır.  Dolar hesabı IBAN ya da WesternUnion bilgileri sekreteryadan alınmalıdır. 

Önemli hatırlatmalar:

- Yukarıda bahsedilen mücbir sebeplerden tarih değişiklikleri olabilir. Bunlar grup içinde konuşulur ve çoğunluğun mutabakatıyla değişim yapılır.

- Derslerin ses ya da görüntü kaydı tarafımızdan sağlanır, öğrencilerin harici kayıt yapmalarına izin verilmez. 

- Konaklamalı inzivalarda modül ücretinin haricinde konaklama ücretleri haricen ödenecektir. Otellerle gerekli indirim anlaşmaları tarafımızdan yapılacaktır.  :)

- Eğitime kabulünüzden önce bir sözleşme yapılacaktır. Burada tüm hukuki haklar paylaşılacaktır. Eğitime katılmış herkes gerek sözleşme gerekse de internet sitemizde yayımlanan işburadaki kuralları okuduğu, anladığı ve kabul ettiği varsayılacaktır.

- Çalışmalar tam söylenen saatte başlayacak ve bitecektir. Cumartesi teorik eğitim 10.00'da başlar, 1.5 saat öğlen yemeği arası verilir ve 18.00'de biter. 

- Devamsızlık hakkı yoktur, kaçırdığınız modülü ikmal etmeniz beklenir. Bu konuda yardımcı olacağız. :)

- Bu eğitim, hayatına ve kendine gereken değeri vermeye niyet etmiş, önce kendinden başlamak isteyenler içindir. Düzenli katılımınız zorunludur. Lütfen hayatınızda kendinize bu bilinçle bir yer açınız. "Benim hayatım benim emeğimi hak ediyor. Ben çok değerliyim, yaşamım da öyle!" 

Online katılımcılar:

- Modül dersleri, herhangi bir sebepten kaçırmanız halinde 1 hafta boyunca bulutta tutulacak ve tekrar izlemek mümkün olacaktır. Bu kayıtların başkalarıyla paylaşımı tespit edilmesi halinde sorumluluk ihlalinden işlem yapılır.

- Her modül öncesi zoom şifresi whatsapp grubunuzdan duyurulacaktır. 

- Dersleri harici kayıt etmemeniz gerekmektedir.

- Yukarıda da belirtildiği gibi eğitim süresinde 2 kere 1'er haftalık konaklamalı inzivaya bekleneceksiniz. Tarihler en az 3 ay öneden belirnecektir ve işlerinizi ona göre planlamanızı bekliyoruz. 

Kuantum Drama Aile Dizimi uygulamaları ruhun aklına bir yolculuktur. Susmayı, duymayı, dinlemeyi, almayı, vermeyi; saygı, nezaket ve derinlik isteyen bir yöntemdir. Hele ki profesyonel bir uygulayıcı olmak isteyenlerin kendileriyle bol bol çalışması, öz öfkesini, ayrımcılığını, dışladıklarını vb bırakması ve kalbini bütüne açması gerekmektedir. Öyle internetten 3-5 haftada alınan eğitimlerle asla yapılamaz. Pratiğinizin ana dilinizde ve içine doğduğunuz kültürün renklerine uyumlu olması hem sizin hem de ileride danışanlarınızın yüksek hayrına olacaktır..

Ön başvuruları onaylananlar sekreterya tarafından bilgilendirilecektir. Hala daha ön kayıt kabul ettiğimizi de bilmenizi isteriz. Başvuruları kabul edilenler sekreteryadan alacakları IBAN bilgisiyle ilk modül ücretlerini yatırmalarıyla kesin kayıt olmuş olacaklar. Havale/Eft yaparken açıklama kısmına AD SOYAD KDU5 yazmaları gerekmektedir. 

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page